Historie klubu

Náš team je poměrně mladý. Nápad založit ho, se zrodil v hlavě Petra Hrušky v červnu léta páně 2015 na pracovně-zábavné cestě ve Švýcarském městě Grenchen. Jakožto jediný možný narychlo oslovený „konzultant“ se zúčastnil prezentace nové kolekce pro rok 2016 známé cyklistické značky BMC po boku majitele společnosti SNOW-HOW ČR s.r.o. p. Tomáše Sgalitzera. Dva-tři večery plné vtípků s Tomášem (ten hlavní ze SNOW-HOW), že uděláme závodní team, uděláme kempy na Mallorce apod. a bylo vymalováno 🙂

Od července 2015 už Petr začal sondovat kolik vlastně „stojí“ takový „profesionální hobík“ (rozumějte blázen cyklista, který své tělo trénuje na možný fyzický limit v kombinaci práce/rodina), rozhodil sítě do okolí, využil své kontakty mezi kamarády závodníky, strávil podzim učením se, jak se vlastně takový cyklistický klub vůbec právně zakládá a do sezóny 2016 jsme vstupovali pod názvem BMC CZ Racing team s nějakými 15-ti závodníky. Zaměřeni na závody Kolo pro Život a Český Pohár XC v maratonu, sedlající Švýcarské stroje BMC, jsme odstartovali historii klubu 🙂 První rok se nám povedlo vybojovat 4. místo v teamové soutěži Kola pro Život, což jsme slavili (a na konci sezóny i řádně oslavili 😀 ) jako veliký úspěch.

Pro sezónu 2017 jsme maličko posílili sestavu, přejmenovali se na BMC SKIBIKECENTRUM team a zvedli počet na 20 jezdců. Tentokráte zaměřeni s cílem především Kolo pro Život jsme postavili dva teamy – jeden do soutěže „RACE (říkejme mu ELITNÍ)“ a tým HOBBY. V elitním teamu se nám sice 4. místo obhájit nepodařilo, ale vzhledem ke konkurenci pro nás bylo 5. místo stále považováno za úspěch. Ovšem „HOBBY“ team se blýsknul ovládnutím soutěže“! 🙂

V přípravách na sezónu 2018 se stal velikou oporou Petrovi Kuba Mokrý. Skvělý parťák a bavič teamu, posila z roku 2017, který přišel s nápadem – „pojďme udělat webové stránky“ 🙂 A je to tu, dnes je březen 2018 a Petr s Kubíkem tráví večery na Mallorce plněním těchto webových stránek s jasným cílem = posunout náš team zase o krok dopředu i po té čtivé a obrázkové stránce 🙂 Vídat nás budete pod názvem SKIBIKECENTRUM.CZ team a co se týče soupisky – sezóna 2018 nás očekává v počtu úžasných 29 lidí. Posílili jsme a máme jediný cíl – jednoduše být vidět 🙂 Naše hlavní závodní snažení bude opět Kolo pro Život, které ačkoliv někteří lidé až nenávidí, nepopřou, že mají skvělé zázemí, zvládnutou organizací po všech stránkách a především sportovní konkurenci, kterou prostě na jiných závodech, bohužel, nenajdete. Moc rádi bychom opět jako druhý seriál začali objíždět jako dříve i České Poháry XC v maratonu, ale to by se museli tam někde „nahoře“ zamyslet (možná by jim pomohl třeba zvídavý invalida Jirka Karásek z Cimrmanova Záskoku 😉 )
Rok 2018 jsme zakončili na KPŽ teamovými bednami v soutěži RACE na 4. místě v soutěži HOBBY dvě naše odnože obsadili 3. a 5. místo.

Do roku 2019 vstupujeme téměř ve 40-ti členném složení, z čehož je skoro 20 kusů profesionálních hobíků. Sezóna byla ve znamení rozpaků změny pravidel soutěže Kolo pro Život, kdy byla kategorie profesionálních jezdců ELITE zrušena a začalo se hrát jen na věk. Díky tomu jsme začali intenzivně pokukovat i po jiných závodech a zjistili, kolik krásného a méně známého se v té naší republice jezdí. Definitivní sbohem KPŽ jsme pochopitelně nedali, ale postavili jsme pouze HOBBY teamy, které zakončily rok 2019 celkově na 1. a 3. místě.

Zimní příprava na rok 2020 byla hektická díky tvorbě nového designu dresů. Z červené SKIBIKECENTRUM se i nadále pod sponzorem SNOW-HOW SKIBIKECENTRUM.CZ barvíme do modré MONDRAKER. K tomu se rozšiřujeme na 43 závodníků a máme konečně i první děti!!! 🙂 A dál? Dnes je 10.6.2020 – možná právě v těchto dnech začíná skutečně startovat závodní sezóna 🙂 Jak se sezónou naložíme, ví bůh. Uvidíme, co z toho nakonec bude. Někteří to pro letošek zabalili a nechávají své tělo rok odpočívat (nedivíme se). COVIDU ZMAR!

A taky konečně spouštíme nový web MONDRAKER Racing team včetně přejmenování FCB stránek 😀

Cyklistika je nádherný sport a je úžasné pozorovat, když celá rodina namísto víkendového objíždění nákupních center, vezme ratolesti na závody a stráví tak společně pohybem celý den 🙂

A co dál? Určitě stagnovat nebudeme a něco vymyslíme. Ohromně dlouhodobý plán v řádu několika let Petr vidí ve věnování se i dětem, ale to bude muset nejdřív i on sám vyrůst. Do té doby se to zatím rodí v hlavě 😉

Děkujeme našemu hlavnímu partnerovi SNOW-HOW ČR s.r.o., který za námi stojí od počátku a bez něho bychom prostě nemohli fungovat. Více poděkování nejdete v odkaze „Partneři„.